Neresi
  • Firmalar
  • Gezilecek Yerler
  • Oto Tamir
Nerede
author Image

Samandağ’da Turizm Neden Gelişmiyor?

7 Comments

Anonim
27/09/2015 at 19:03

Teşekkürler ?

İskenderun Sancağı
23/07/2015 at 16:00

Merhaba, öncelikle Samandağ Tv kurucularına ve çalışanlarına bu siteyi oluşturup emek verdikleri için teşekkür ederim. Sonuç olarak ifade ettiğiniz kısımdakilere ben de katılıyorum. Özellikle tarihimizi bilmek konusundaki düşüncenizi sonuna kadar destekliyorum. Bize dayatılan resmi söylemleri bırakıp gerçek tarihimize yönelmeli ve geçmişimizde halk için gerçek mücadele vermiş halk kahramanlarımız hakkında detaylı bilgi sahibi olup onları gelecek nesillerle tanıştırmalıyız. En azından onların unutulmaması ve geleceğimizi yeniden şekillendirmek adına önemli bir aşama olduğunu düşünüyorum. Sizlere soruyorum bu şehrin insanları olarak hangimiz “Cemil Hayek” ve onun gibi halk kahramanları biliyor? Kendi geçmişimiz bize unutturulmuş ve kültürümüzden her geçen gün uzaklaşarak ne olduğu belirsiz bir kültüre itiliyoruz. Samandağ Tv olarak güzel bir başlangıç yaptığınıza inanıyorum bu noktada bizleri gerçek tarihimizle tanıştırma adına çalışmalar yapmanız en büyük temennimdir.

[…] yazımızda İklimin zorluklarından bahsetmiştik, fakat bu iklim değil tamamen insan eliyle yapılan bir […]

Merve B.
19/06/2015 at 17:14

‘Tamamen duygusala bakıyor.’
Sanırım en doğru yorumlardan. Çok üzücü..

el kudsi
19/06/2015 at 01:06

Arkadaşlar, ben bunu bir mühendis olarak çok araştırdım. Turizim yapılmamasının temel problemi; Denzin kirliliği, Akıntıların fazla oluşu, Ve dalgaların fazla oluşu. Aksi takdirde turizim pastasını yabancılar çoktan yemişti.Deniz neden kirli ve pis .Bunun nedeni ne devletin dediği gibi suriyeden neden halkımızdan kaynaklanıyor. Arkadaşlar. Asi nehri doğu akdenize dökülen en büyük ve en pis nehir. Deniz akıntıları bu pisliği lazkiye ve tartusa kadar yayıyor. Aralık ayında asi nehrini Cilli köyünden antakyaya kadar bir iş nedeniyle gezdim. Taşıdığı Naylon poşet, kağıt, Odun ve toprak YÜZBİNLERCE ton miktarında. Abartmıyorum gidin sizde ocak nisan ayında görün videosunu çekin. Belediye gece gündüz sahilde pislik toplasın YETİŞTİREMEZ. problemin ana kaynağı taa lübnandan başlayıp birike birike büyüyüp canım samandağımıın kucağında dökülüyor. Nisan ayında Aknehirdeğdim. Resmen asiden toplanan odunlarla büyük sektör oluşmuş. Çingeneler bile oradan faydalanmaya çalışıyor.Asi nehrinin kenarları samandağdan antakyaya kadar alabildiğince naylon ve diğer atıklarla dolu. Bu işin çözümüde var. Asi nehri denetlenmeli . 10 adet civarında pislik biriktirme duvarı-bentleri inşa edilmeli. İnşa bentlerinde temizleme makinalaları( basit sade hidrolik) tasarlanıp monte edilmeli. Tamamiyle duygusala bakıyor. Uluslararası bir dünya devi firmada çalışan mühendis olarak söylüyorum. Bu mümkün. Belediyeler (özelikle samandağ belediyesi) sinek avlamayı kesmeli bataklığı kurutmaya bakmalılar Diğer şehir ve kasabaların pisliğini daha denize varmadan temizlemeli yada temziletmelidir..Kardeşlerim Sevgi ve saygılarımla.

18/06/2015 at 23:13

Asıl biz teşekkür ediyoruz. Bu görüşünüzün bizi ne kadar mutlu ettiğini bilemezsiniz :) Ayrıca bu hoş yorumunuzdan sonra daha fazla özgün makale paylaşmaya özen göstereceğiz.

Merve B.
18/06/2015 at 22:48

Samandağ’ı her anlatışımda ben de aynı soru ve düşünce ile karşılaşıyorum. Neden turizm yapılamıyor? Saydığınız sebepleri hep tartışıyoruz ama itiraf etmeliyim ki iklim gerçeğini biraz gözardı etmişim ben de. Yine de iklim bu kadar zorlayıcı da olsa yapılabilecek bir şeyler olduğuna inanıyorum. Elinize, fikirlerinize sağlık
Bu arada yazılarınızı severek takip ettiğimi de ekleyeyim. Bilmediğim ve merak edip de araştıramadığım birçok şeyi sayenizde öğreniyorum. Teşekkürler :)

Yorum Yapın