Neresi
  • Firmalar
  • Gezilecek Yerler
  • Tekel Bayi
Nerede

Şeyh İbrahim El Hekim Ziyareti

Sevgili Asel’im bugünkü ziyaret gezimiz tesadüfen Yeşilköy’de bulduğumuz bir ziyaret. Doğayla barışık güzel endamlı bir yer.

Fakat diğer ziyaretler gibi burayı ilginç kılan bir özelliği bizi biraz afallaştırdı diyebiliriz 🙂

Burayı gezdiğimizde Asel’im sen henüz anne karnındaydın. Ziyaret oldukça güzel bir manzaraya sahip fakat ziyaret bakıcısı ise bir o kadar ilginç. İlginç diyoruz çünkü bize yabancı gözüyle baktı. Daha önce hiç bir ziyarette kendimizi yabancı hissetmemiştik açıkcası.

Ziyaretin hikayesini almaya geldiğimizi belirttiğimizde bizi bir hacı amca karşıladı fakat ilginçtir ki bizi biraz sorguya çekti. Belki de şu sıralar sık yaşanan ziyaret hırsızlıklarından biraz tedbirli bu konuda onu suçlayamayız fakat ilginç bir anımız olduğu kesin 🙂

Hacı amca bize pek bir şey söylemedi biz de Yeşilköyde bulunan bir şeyhimizden biraz bilgi aldık.

Şeyh İbrahim bir hekim imiş. Bir doktor diyebiliriz fakat doğal bir doktor. Hastalarına şifa dağıtırmış. Her canlı gibi hayata veda ettiğinde buraya gömülmüş ve nurların burada gözükmesinden ötürü ziyaret haline getirilmiş.

Ziyaretin kesim yeri bulunmakta ve sürekli adaklar adanmakta. Bir rahatsızlığı olanlar için mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

Rahatsızlığı olmayanlar gitmesin demiyoruz tabi ki. Gidip görmenizde fayda var zira öyle bir doğal güzelliği ferahı heryerde bulamazsınız

Ziyaretin yeri Yeşilköy’de Şeyh Ali İssuveyre makamının 400 mt ilerisinde çaprazında kalıyor.

Fotoğraflar:

Yorum Yazın

Bu İşletmeye Kaç Yıldız Verirsiniz?

angry
crying
sleeping
smily
cool
Görsel Seç

İncelemenizin 140 Karakterin Altında Olmamasına Özen Gösterin.